17. 9. 2019

LM: rozhodčí utkání Chelsea – Valencia hodnotí Miroslav Tulinger

V Lize mistrů se dnes večer otevírá skupinová fáze prvními osmi zápasy. Na londýnském Stamford Bridge bude u toho UEFA Observer Miroslav Tulinger, který byl pověřen hodnocením rozhodčích v utkání Chelsea – Valencia. Ve stejné soutěži, ale pro devatenáctileté fotbalisty UEFA Youth League, se jako rozhodčí představí Zbyněk Proske.

Chelsea v loňské sezóně dokráčela až k prvenství v Evropské lize, když v anglickém finále porazila Arsenal. Ten v semifinále vyřadil jejího dnešního soupeře, Valencii.

Úvodní utkání skupiny H řídí turečtí rozhodčí, hlavním je Cüneyt Çakır. V tomto, stejně jako ve všech ostatních utkáních Ligy mistrů, bude použit systém s videoasistentem rozhodčího (VAR/AVAR). A poprvé bude také jejich práce pod drobnohledem observera, který je hodnotí podobně jako samotné rozhodčí.

Zbyněk Proske s asistenty Radkem Kotíkem a Kamilem Hájkem, byli Komisí rozhodčích UEFA delegováni k dnešnímu utkání UEFA Youth League Benfica – Leipzig. Tato soutěž pro mladé devatenáctileté fotbalisty kopíruje ve své tzv. „mistrovské části“ složení skupin Ligy mistrů. Čtvrtého rozhodčího tradičně posílá domácí asociace, bude jím Portugalec Miguel Bertolo Nogueira.