22. 4. 2021

Lucie Ratajová nominována na OH v Tokiu

Česká fotbalová rozhodčí Lucie Ratajová byla delegována na Letní Olympijské hry v Tokiu v roce 2021. Jednačtyřicetiletá sudí se zúčastní svých druhých her v kariéře. Poprvé se závěrečného olympijského klání účastnila v roce 2016, kdy olympijské hry hostilo Rio de Janeiro.

„Jsem obrovsky překvapená a je to šok. Opravdu jsem to nečekala, protože jsem měla za to, že jako rozhodčí se můžu dostat na olympiádu jednou za kariéru. Ale o to více jsem mile překvapená. Beru to jako velkou odměnu za to dosavadní kariéru i za to, co jsem tomu obětovala,“ uvedla rodačka z Benešova.

„Zároveň je to samozřejmě také velká motivace, abych se udržela v co nejlepší formě i na samotnou olympiádu. Moc se těším i do samotného Japonska, kde jsem nikdy nebyla, takže i to je příjemný bonus,“ pokračovala Ratajová.

Olympijské hry by se měly odehrát v roce 2021, jelikož byly odloženy z důvodu celosvětové pandemii koronaviru. „Věřím, že hry se uskuteční a přála bych si, aby zápasy v nějakém množství mohly navštívit i fanoušci, kteří by zápasům dodali atmosféru,“ dodala Ratajová.

Na ženský olympijský turnaj bylo delegováno z Evropy dvanáct rozhodčích – čtyři hlavní, osm asistentek. Lucie Ratajová je tak v té nejlepší společnosti.

Ještě před tím si ale Lucie Ratajová ve společnosti další české rozhodčí – Olgy Zadinové – vyzkouší semifinále Ligy mistryň. Obě totiž byly delegovány na nedělní (25. 4. 2021 od 15:00) semifinále mezi PSG a Barcelonou.