14. 5. 2018

ME U-17 v Anglii: Proske dostal čtvrtfinále

Mistrovství Evropy sedmnáctiletých fotbalistů v Anglii pokračuje čtvrtfinálovými zápasy. Oceněním dosavadních dobrých výkonů našeho Zbyňka Proskeho na turnaji je další delegace na pondělní utkání mezi Holandskem a Irskem.  

Holandsko vyhrálo v základní skupině všechna svá utkání - s Německem, Španělskem a se Srbskem. Jeho soupeř Irsko sice vstoupilo do turnaje porážkou od Belgie, ale další dvě utkání vyhrálo - s Dánskem a s Bosnou a Hercegovinou - a postoupilo do vyřazovací fáze turnaje. Oba týmy budou chtít překonat nepříjemnou vzpomínku z turnaje v roce 2017, kdy skončily právě ve čtvrtfinále. Povést se to však může pouze jednomu z nich. Vítěz postoupí do čtvrtečního semifinále proti domácí Anglii, která ve svém nedělním čtvrtfinálovém utkání zdolala Norsko 2:0.

Zbyněk Proske přivede v 19:00 hodin fotbalisty na trávník stadionu v Chesterfieldu, kde řídil již minulé utkání. Jeho asistenty jsou Litevec Vytis Snarskis a Ukrajinec Volodymyr Vysotskyi, jako čtvrtý rozhodčí byl nominován Vilhjalmur Thorarinsson z Islandu. Delegátem, který bude hodnotit jejich výkony, je Sokol Jareci z Albánie.

Rovněž Lucie Šulcová bude v akci na ME žen U-17 v Litvě, kde bude jako čtvrtá rozhodčí pomáhat Dánce Fridě Nielsen v úterním utkání skupiny A mezi Holandskem a Finskem.