27. 7. 2017

ME žen: Další delegace Jany Adámkové

Poslední dva zápasy skupiny D na ženském mistrovství Evropy uzavřou dnes první část finálového turnaje, který se hraje v Nizozemsku. Ve čtyřech skupinách bojuje 16 reprezentačních celků o postup mezi osm nejlepších. Dnes se tedy utkají  Angličanky s Portugalkami a Skotky se Španělkami.  A právě tento druhý zápas byl svěřen české mezinárodní rozhodčí Janě Adámkové.

Na stadionu De Adelaarshorst v nizozemském Deventeru zazní úvodní signál k zahájení hry z píšťalky Jany Adámkové ve 20.45 hodin. Papírovými favoritkami v důležitém duelu jsou Španělky. Ve skupině figurují zatím na druhém místě se třemi body ze dvou utkání.  Skupinu vedou Angličanky se šesti body.  Skotky jsou bez bodu na místě čtvrtém. Španělky ovšem k jistotě zajištění postupu do čtvrtfinále potřebují nutně vyhrát. Janě Adámkové bude na pomezí asistovat česko-slovenská dvojice Lucie Ratajová s Márií Súkeníkovou. Čtvrtou rozhodčí je Finka Lina Lehtovaaraová.

 Po zápasech Itálie s Ruskem (1:2) a Francie s Rakouskem (1:1) je dnešní utkání již třetím, které česká rozhodčí na Mistrovství Evropy rozhoduje.  V utkání  Anglie se Skotskem (6:0) působila ve funkci čtvrté rozhodčí.