5. 2. 2017

Michal Listkiewciz: Rozhodčí v Portugalsku odvedli kus dobré práce

Přípravný kemp českých rozhodčích z listiny pro profesionální soutěže v Portugalsku se nachýlil k závěru. Devět dní naplněných fyzickou přípravou, pravidlovými přednáškami i řízením přípravných zápasů na jihu Evropy – tak vypadal nahuštěný program soustředění v Moncarapachu. 

Všichni přítomní rozhodčí splnili požadované fyzické i teoretické prověrky – s výjimkou asistentů Jaroslava Kubra a Valtera Bočka, kteří kvůli zranění budou plnit fyzické testy v náhradním únorovém termínu.

Výborná zpráva dorazila také z Málagy: mezinárodní rozhodčí Jana Adámková, Pavel Královec a Miroslav Zelinka na semináři UEFA také uspěli ve všech stanovených disciplínách.

To všechno těší i předsedu komise Michala Listkiewicze. „Naši rozhodčí odvedli kus dobré práce. V Portugalsku všechno klapalo na jedničku – od ubytování, pohostinnost místních lidí i počasí, díky kterému jsme odtrénovali všechno, co bylo v plánu. Rozhodčí tady byli ve velkém zápřahu, tvrdě trénovali na hřišti, měli přednášky, prezentace. A co je důležité, odpískali tady kolem 20 přípravných zápasů velmi dobrých týmů, které jsme hned analyzovali a vyhodnocovali. To je výborná příprava na sezonu,“ uvedl Listkiewicz v rozhovoru pro www.fotbal.cz.

 

Podle polského šéfa komise jsou sudí na jarní část sezony dobře nachystaní. „Přístup všech v Portugalsku byl neuvěřitelný, navíc tady vládne hodně kamarádská atmosféra. Očekáváme od rozhodčích velmi dobré výkony v jarní části sezony, přestože to bude složité pro všechny. Jaro je vždy náročnější než podzim: soutěž vrcholí, hraje se o titul i o záchranu, každý zápas bude velmi složitý. Každému rozhodčímu kladu na srdce, aby si v dalších dvou týdnech udržel současnou formu. Aby tu energii, kterou zde nabrali, udrželi až do začátku soutěží. Ale jsem optimistou. Mladí rozhodčí jdou výkonnostně nahoru, ti starší si drží svoji úroveň,“ řekl Listkiewicz.

V budoucnu by se nebránil tomu, aby další zimní přípravný kemp znovu zamířil do stejného místa jako nyní. „Je to asi nejlepší místo, jaké jsme mohli vybrat. Komise rozhodčích navíc vyjednala dobré podmínky. Dostali jsme tady všechno, co jsme požadovali. Doufám, že příští rok sem čeští rozhodčí přijedou znovu,“ dodal Listkiewicz.