23. 9. 2020

Miroslav Liba na play-off Ligy mistrů Olympiacos - Omonia

Liga mistrů hledá posledních šest účastníků do svých základních skupin. Po včerejších utkáních pokračuje kvalifikace dalšími třemi duely. V řeckém Pireu na sebe narazí místní Olympiacos a kyperská Omonia. Komisí rozhodčích UEFA byl jako observer k hodnocení rozhodčích delegován Miroslav Liba.

Utkání, hrané „za zavřenými dveřmi“, mezi Olympiacos Pireus a kyperskou Omonia Nicosia řídí Holanďané v čele s hlavním rozhodčím Danny Makkelim a jejich výkony bude z pověření Komise rozhodčích UEFA posuzovat český observer Miroslav Liba. V akci bude dnes večer rovněž videorozhodčí.

Šestadvacet účastníků základních skupin Ligy mistrů je již známo a do VIP společnosti se snaží nahlédnout dvanáct posledních týmů, které ve dvoukolové kvalifikaci bojují o posledních šest postupových míst. Řecké přístavní město Pireus, které je významnou světovou křižovatkou lodních cest, se dnes večer stane také křižovatkou ambicí dvou týmů, které se snaží do „milionářské soutěže“ postoupit.  Odveta je na programu za týden v Nikósii. Týmy se v evropských soutěžích naposledy potkaly v Poháru vítězů pohárů v roce 1965 a v případě postupu Omonie do základní skupiny by se tak stalo poprvé v historii klubu.