1. 8. 2019

Miroslav Zelinka řídí v Evropské lize duel Brøndby - Lechia Gdańsk

Mezi odvetnými utkáními druhého kola Evropské ligy jsou tři, na nichž participují čeští rozhodčí a observer. Miroslav Zelinka letěl do Kodaně, Pavel Orel do bulharského Razgradu a Michal Beneš do dalekého Kazachstánu.

Miroslav Zelinka se svými kolegy Janem Patákem a Petrem Caletkou ve funkci asistentů a s Emanuelem Markem jako čtvrtým rozhodčím byli Komisí rozhodčích UEFA delegováni na utkání v dánské metropoli Kodani mezi Brøndby IF a KS Lechia Gdańsk. V prvním kole v Polsku se z vítězství 2:1 radovali domácí, ale právě jeden obdržený gól může v odvetě v pohárové matematice znamenat velmi mnoho. V každém případě boj o postup je otevřený. Lepší tým v součtu obou utkání narazí ve třetím kole na portugalský SC Braga. Výkony českých arbitrů bude hodnotit John Ferry ze Severního Irska.

Druhý tým českých rozhodčích, který bude řídit odvetné utkání EL, jsou Pavel Orel, Petr Blažej, Jiří Kříž a Ondřej Berka. Dnes večer nastoupí v bulharském Razgradu k utkání Ludogorets vs. Valur (ISL).

Až do Kazachstánu letěl, podobně jako Mladá Boleslav, UEFA Observer Michal Beneš. Hodnotit zde bude norské rozhodčí v čele s Ola Hobber Nilsenem v utkání FC Kairat Almaty vs. Hapoel Beer-Sheva.