4. 10. 2018

Miroslav Zelinka řídí zápas Evropské ligy: Chelsea - Vidi

Vedle dvou našich klubových zástupců v Evropské lize se do zápasů zapojí i šestice českých rozhodčích, vedená Miroslavem Zelinkou. Komise rozhodčích UEFA je nominovala k utkání skupiny L na londýnském Stamford Bridge mezi Chelsea a maďarským Vidi.

V prvním hracím dni si oba soupeři vedli rozdílně. Zatímco fotbalisté Chelsea získali tři body po těsné výhře 1-0 venku na horké půdě PAOK Soluň, hosté prohráli doma svůj úvodní zápas s BATE Borisov 0-2.

Chelsea se maďarským soupeřem potkává v evropských soutěžích poprvé a je jasným favoritem. Ale v historii se již jednou hostům v souboji s anglickým soupeřem podařilo překvapit. Ještě pod původním názvem Videoton si ve čtvrtfinále tehdejšího Poháru UEFA v sezóně 1984/85 přivezli z ostrovů nadějný výsledek 0-1, doma pak slavný Manchester United porazili shodně 1-0 a rozhodoval penaltový rozstřel. Ten  lépe zvládl maďarský tým. Videoton přešel i v semifinále přes Željezničar Sarajevo a až ve finále nestačil na dalšího evropského velikána Real Madrid.

Miroslav Zelinka bude řídit utkání se svými kolegy - asistenty Ondřejem Pelikánem a Janem Patákem, „brankovými“ rozhodčími jsou Zbyněk Proske a Emanuel Marek, čtvrtým rozhodčím je Jakub Hrabovský. UEFA Observerem, který je bude hodnotit, je Stefano Podeschi ze San Marina.