13. 8. 2019

Miroslav Zelinka v Belfastu ve třetím předkole Evropské ligy

Od úterý do čtvrtka se hrají odvetná utkání třetího předkola Evropské ligy a rozhodčímu Miroslavu Zelinkovi svěřila Komise rozhodčích UEFA řízení utkání Linfield FC vs. FK Sutjeska.

Miroslav Zelinka, v osvědčené sestavě s kolegy Janem Patákem a Petrem Caletkou ve funkci asistentů a Emanuelem Markem jako čtvrtým rozhodčím, přivedou dnes večer oba týmy na trávník Windsor Park v severoirském Belfastu. Jako UEFA Observer byl k hodnocení práce našich rozhodčích delegován Adrian Azzopradi z Malty.

V prvním utkání před týdnem v Černé Hoře byli úspěšnější fotbalisté severoirského mistra. Na tradičně „horké“ půdě v Podgorici zdolal Linfield svého soupeře 2:1 a vytvořil si tím slibný náskok do dnešní odvety. Pokud tento bonus promění, zahraje si příští týden v play-off fázi o postup do základní skupiny Evropské ligy proti jednomu z dvojice ve třetím předkole Ligy mistrů APOEL (Kypr) / Qarabağ  (Ázerbájdžán). Zde to má zatím lépe rozehrané Qarabağ, neboť v prvním utkání minulý týden na Kypru zvítězil 2:1.