30. 7. 2018

Na EURO WU19 dosáhla Nikola Šafránková až na finále

Dnes vyvrcholí ve švýcarském Bielu finálovým zápasem Německo – Španělsko ME devatenáctiletých fotbalistek. Obrovským úspěchem naší mezinárodní FIFA asistentky Nikoly Šafránkové je nominace k tomuto utkání.

Její účast ve finále jen podtrhuje vynikající formu, která ji na tomto turnaji provází. Vždyť byla v akci v každém hracím dni:

MD-1: Švýcarsko – Francie (2-2), MD-2: Dánsko - Itálie (1-0), MD-3: Itálie – Německo (0-2), semifinále: Norsko – Německo (0-2).

Nyní tedy Nikolu Šafránkovou čeká velké finále, v němž šestinásobné mistryně z Německa budou chtít dosáhnout na svůj první titul od roku 2011. Španělky, aktuální mistr Evropy, postoupily do finále již popáté za sebou, což se doposud nikomu nepodařilo. A budou se snažit získat pohár pro vítěze do svého držení již potřetí. Německo se Španělkám podařilo porazit 2-1 ve finálovém duelu ve Finsku v roce 2004. Zajímavostí utkání je, že na obou stranách jsou v týmech i fotbalistky, které zažily vítězství Německa nad Španělskem ve finále ME mladší kategorie WU17 v sezóně 2016/2017.

Stejně jako v zahajovacím utkání, bude Nikola Šafránková asistovat Chorvatce Ivaně Martinčić. Druhou asistentkou je Jenni Mahlamäki z Finska, jako čtvrtá rozhodčí jim bude pomáhat Tess Olofsson ze Švédska.