Jiří Dujsík, působící v utkání jako asistent rozhodčího, popisuje situaci následovně:

"V úvodu druhého poločasu došlo na hrací ploše k nepříjemné srážce hlav dvou protihráčů. Po tomto souboji zůstali oba hráči ležet na hrací ploše, a tak jsem ihned předával pokyn na obě lavičky, že zdravotníci mohou vstoupit na hrací plochu a provést nezbytné ošetření.  Při pohledu na nehybně a bezvládně ležícího hostujícího hráče mi ale došlo, že se nejedná jen o nějakou bouli nebo odřeninu.  V hlavě mi problesklo několik smutných zpráv o úmrtí fotbalisty ze světového fotbalu a běžel jsem hráči na pomoc, protože zde rozhodují vteřiny."

Hráč byl v křečovitém stavu a měl ústa plné krve. Rozhodčí Jiří Dujsík zachoval chladnou hlavu - uvolnil mu dýchací cesty a vyndal zapadlý jazyk, čímž mu zachránil život. 

Na tyto situace jsou rozhodčí z listiny ŘKČ připravováni na pravidelných seminářích, pořádaných KR ŘKČ, jejichž nedílnou součástí je i zdravotní přednáška o první pomoci.

Předseda KR ŘKČ Martin Schröter dodává: "Naše semináře nejsou jen o školení z pravidel. Rozhodčí mají i přednášky z poskytování první pomoci, neboť v mnoha případech se stává, že na utkání není nikdo kvalifikovaný, kdy by byl schopen takovouto první pomoc poskytnout. Chci vyjádřit poděkování rozhodčímu Dujsíkovi, že zareagoval velmi pohotově a zachránil tak lidský život."

Rozhodčí Dujsík skromně na závěr uvedl: "Nemyslím si, že jsem udělal něco neobvyklého, protože rozhodčí je stejně jako hráč v první řadě člověk."