5. 5. 2020

Na restart profesionálních soutěží se chystají rozhodčí a delegáti

Znovuzahájení profesionálních ligových soutěží se blíží, hráči polykají tréninkové dávky, a ani ligoví rozhodčí a delegáti nezůstávají stranou a na start se pečlivě připravují.

Protože společná příprava na pravidelných seminářích není aktuálně možná, podstupují všichni sadu on-line testů, aby si „oživili“ řešení herních situací a pravidlové znalosti, apod.

Každý týden tak díky nedávno spuštěné webové aplikaci plní testy z Pravidel fotbalu a navíc se podařilo realizovat i další část aplikace, umožňující provádět on-line videotesty, to vše s okamžitou zpětnou vazbou se správnými řešeními a s krátkým zdůvodněním.

Rozhodčí i delegáti také provádějí analýzy vybraných utkání, kdy mají identifikovat pozitivní i negativní body ve výkonu rozhodčích, u delegátů je analýza zaměřena i na způsob ohodnocení výkonů rozhodčích a popis situací ve Zprávě delegáta.

Vedle toho rozhodčí samozřejmě pracují i na své fyzické kondici, plní tréninkové plány, aby byli připraveni na ostrý start.

Je jasné, že žádná teoretická příprava nemůže plnohodnotně nahradit zápasovou praxi, ale lze určitě konstatovat, že rozhodčí i delegáti dělají v neplánované přestávce maximum pro hladký přechod na hřiště.