Čtyři naši observeři byli Komisí rozhodčích FIFA nominováni k hodnocení práce rozhodčích v utkáních v rámci evropské části kvalifikace.

Miroslav Liba bude v úterý v Trnavě sledovat práci španělských rozhodčích v utkání skupiny H mezi Slovenskem a Ruskem. Hlavním rozhodčím zápasu je Carlos Del Cerro Grande. Domácí v těžké skupině s Chorvatskem, Ruskem, Slovinskem a Maltou nezačali dobře a po dvou remízách na Kypru 0:0 a doma s Maltou 2:2 se jejich vyhlídky na postup ze skupiny začínají ztrácet v mlhách. Navíc, když z každé skupiny postupuje přímo jen vítěz.

V sobotním utkání stejné skupiny Slovensko - Malta, hraném rovněž v Trnavě, hodnotil výkony rakouských rozhodčích v čele s Haraldem Lechnerem Miroslav Tulinger. Domácí „prospali“ první poločas, ve kterém již po dvaceti minutách prohrávali 0:2, a pachuť blížící se blamáže se jim podařilo odvrátit jen s námahou, když s vypětím sil dotáhli utkání k remíze 2:2.

Karel Vidlák odletěl do Jerevanu, kde v neděli hodnotil rozhodčí v utkání kvalifikační skupiny J mezi Arménií a Islandem. Utkání řídili rozhodčí z Albánie pod vedením Enea Jorgji. Domácí získali první tři body do tabulky za venkovní vítězství nad Lichtenštejnskem 0:1 a i v tomto utkání si s nepříjemným soupeřem poradili a vyhráli 2:0.

Posledním českým observerem, který cestuje za kvalifikačním fotbalem, je Michal Beneš, který bude ve středu hodnotit rozhodčí v utkání skupiny F mezi Skotskem a Faerskými ostrovy. Utkání řídí Trustin Farrugia Cann z Malty. Domácí mají na svém kontě zatím dvě remízy – doma s Rakouskem 2:2 a venku v Izraeli 1:1, budou tedy nepochybně chtít ve dalším domácím utkání bodovat naplno.