19. 9. 2018

Naši rozhodčí a delegát nechybí na startu juniorské Ligy mistrů

Vedle Ligy mistrů dospělých fotbalistů startuje tento týden také její mládežnická obdoba pro devatenáctileté fotbalisty – UEFA Youth League. Na jejím startu bude na Machesteru City i rozhodčí Petr Ardeleanu a také UEFA Observer Karel Bohuněk.

Juniorská Liga mistrů UEFA je rozdělena na dvě části – na mistrovskou a nemistrovskou.

Mistrovská část UEFA Youth League kopíruje základní skupiny Ligy mistrů – startují v ní všechny týmy, jejichž „áčka“ se účastní Ligy mistrů. Dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin. Do semifinále postupuje z každé skupiny vítěz a týmy z druhých míst sehrají play-off zápasy o dalších osm míst s týmy, které vzejdou z vyřazovacích bojů v nemistrovské části soutěže.

V nemistrovské části startují nejlepší týmy z příslušných fotbalových asociací, tj. vítězové domácích dorosteneckých soutěží. V této části letos zastupuje ČR Sigma Olomouc.

Petr Ardeleanu s kolegy Tomášem Mokruschem a Petrem Caletkou odletěli na britské ostrovy do Manchesteru, kde budou ve zmíněné mistrovské části Youth League řídit utkání Manchester City – Lyon. Čtvrtého rozhodčího tradičně v této soutěži nominuje domácí fotbalová asociace, bude jím Martin Coy. K hodnocení jejich výkonů byl nominován Iain Robertson Brines ze Skotska.

První utkání čeká také českého zástupce v mistrovské části Youth League, kterým je Viktoria Plzeň. Utkání proti CSKA Moskva, hrané dnes odpoledne v Přešticích, budou řídit slovenští rozhodčí v čele Peterem Kráľovičem. Jako čtvrtý rozhodčí jim bude pomáhat Vojtěch Severýn. Hodnocením jejich výkonů byl Komisí rozhodčích UEFA pověřen Karel Bohuněk.

České zástupce na utkání evropských pohárů v tomto týdnu doplňuje ještě Patrik Filípek, který je jako delegát na utkání Evropské ligy Sporting Lisabon – FC Karabach. Utkání řídí francouzští rozhodčí s Françoia Letexierem jako hlavním.