11. 6. 2019

Naši rozhodčí a delegáti v evropských kvalifikacích

Čtvrtým hracím dnem pokračují boje v kvalifikačních skupinách pro EURO 2020 - Petr Ardeleanu s kolegy řídí utkání Belgie – Skotsko a Miroslav Tulinger je jako observer na utkání Island – Turecko. Rozjíždí se již také kvalifikace jednadvacítek pro EURO 2021, ve které Karel Bohuněk bude hodnotit rozhodčí na utkání Kosovo - Turecko. 

Petr Ardeleanu s asistenty Ivo Nádvorníkem, Jiřím Moláčkem a se čtvrtým rozhodčím Miroslavem Zelinkou zamířili do Bruselu na utkání skupiny I mezi Belgií a Skotskem.

Favoritem jsou domácí, kteří v předchozích patnácti duelech zvítězili desetkrát a jen třikrát přepustili palmu vítězství soupeři z britských ostrovů. Skupinu mají zatím nejlépe rozehranou domácí Belgičané, kteří jsou po třech hracích dnech na čele s devíti body. Tři body na první místo ztrácejí druhé Rusko (po prohře v Belgii 1:3) a třetí Skotsko (podlehlo venku Kazachstánu 0:3).

Na výkony našich rozhodčích bude dohlížet jako UEFA Observer Bo Karlsson ze Švédska, člen Komise rozhodčích UEFA.

Miroslav Tulinger bude jako UEFA Observer hodnotit polské rozhodčí, vedené Szymonem Marciniakem, v utkání skupiny H mezi Islandem a Tureckem. Jakkoliv statistika hovoří pro Island (7 vítězství/2 remízy/2 prohry), a v posledních sedmi utkáních v Reykjaviku domácí neprohráli (5/2/0), Turci přijíždějí s notně posíleným sebevědomím ze sobotního duelu, ve kterém zaskočili úřadujícího mistra světa, když  poprvé v historii porazili Francii (2:0).  

Posledním zástupcem ve středečních evropských kvalifikacích je UEFA Observer Karel Bohuněk, který bude v srbské Prištině hodnotit výkony islandských rozhodčích v čele s Ivarem Kristjanssonem.

V utkání 3. kvalifikační skupiny pro EURO U21 los svedl dohromady dvojici Kosovo vs. Turecko. Třebaže na dveře klepe červnový finálový turnaj této věkové kategorie v Itálii, paralelně se již rozebíhají kvalifikační boje pro příští EURO v roce 2021.

Turecko nyní skupinu vede právě před domácím Kosovem. Týmy ve skupině ale nemají zatím stejný počet utkání a některé, jako třeba Anglie nebo Rakousko, zatím do bojů ještě nezasáhly. Na jakékoliv hodnocení je tedy ještě brzy.