19. 7. 2018

Nikola Šafránková má za sebou premiéru na EURO WU19

Na finálový turnaj ME devatenáctiletých fotbalistek, který včera odstartoval ve Švýcarsku, byla jako asistentka pozvána Komisí rozhodčích UEFA také naše Nikola Šafránková. V úvodním hracím dni byla nominována k zahajovacímu utkání Švýcarsko - Francie.

Nikola Šafránková v utkání, které skončilo remízou 2:2, asistovala chorvatské rozhodčí Ivaně Martinčić. Dalšími kolegyněmi byly asistentka Elena Soklevska-Ilievski z Makedonie a čtvrtá rozhodčí Eleni Antoniou z Řecka.

V utkání se do vedení již v patnácté minutě dostala Francie gólem z pokutového kopu. Když hostující fotbalistky skórovaly v 67. minutě střelou z dálky znovu, vypadalo to s domácími již zle. Přesto se jim podařilo dosáhnout dvěma góly v rozmezí deseti minut na remízu, která jim v dalším průběhu turnaje dává určitou naději.

Švýcarsko je první zemí, která hostí finálový turnaj U-19 s osmi týmy již podruhé. Týmy jsou rozděleny do dvou skupin, finále je na pořadu 30. července na stadionu v Biel/Bienne.

Ve skupině A hrají: domácí Švýcarsko, Norsko, Španělsko (obhájce titulu), Francie
Ve skupině B hrají: Nizozemsko, Dánsko, Německo, Itálie. 

Do dalekého Kazachstánu cestoval UEFA Observer Jiří Ulrich, který bude v dnešním utkání Evropské ligy na stadionu Almyty Ortalyk v hlavním městě mezi Kairat Almaty a UE Engordany z Andorry, hodnotit výkony rozhodčích z Černé Hory v čele s Jovanem Kaludjerovićem. První utkání v Andoře skončilo vítězstvím Kairatu 3-0, proto se dá předpokládat, že do druhého kvalifikačního kola postoupí bez problému domácí fotbalisté.