27. 2. 2020

Pavel Královec a Miroslav Liba v akci v odvetách Evropské ligy

Ve čtvrtečních zápasech Evropské ligy o postup mezi nejlepších 16 týmů soutěže budou působit i čeští zástupci – Pavel Královec řídí utkání Basilej - APOEL a Miroslav Liba je delegován jako UEFA Observer na utkání Malmö – Wolfsburg.

Pavel Královec byl Komisí rozhodčích UEFA pověřen ve čtvrtek večer s asistenty Ivo Nádvorníkem a Tomášem Mokruschem řízením odvety FC Basel – APOEL FC. Jako čtvrtý rozhodčí bude působit Miroslav Zelinka, a protože utkání Evropské ligy jsou na jaře i v této soutěži již také pod kontrolou VAR, bude od obrazovky pomáhat naší čtveřici video asistent rozhodčího Pawel Gil z Polska.

První utkání před týdnem na Kypru skončilo jednoznačnou výhrou hostů 0:3, pozice APOEL v odvetě je tak velmi těžká a případný postup mezi nejlepších 16 týmů pro páteční los je spíše z říše „science fiction“.

Výkony našich rozhodčích bude sledovat a hodnotit UEFA Observer Alan Hamer z Lucemburska.

Miroslav Liba odcestoval ve středu na jih Švédska, aby zde ve čtvrtečním odvetném utkání Evropské ligy mezi Malmö FF a německým VfL Wolfsburg hodnotil z pozice UEFA Observera výkony skotských rozhodčích, vedených čtyřicetiletým arbitrem Williamem Collumem.

První utkání nabídlo zajímavý fotbal, jehož ústřední postavou byl švédský fotbalista Kiese Thelin. Ten nejprve pomohl hostům do vedení ve 47. minutě gólem z penalty po předchozí ruce obránce v pokutovém území, domácí ale vzápětí za dvě minuty srovnali na 1:1. Načež v 62. minutě znovu skóroval Thelin, když ale nešťastně dopravil míč do vlastní sítě. Díky tomu hostitelé mají do odvety nepatrnou výhodu.