22. 10. 2020

Pavel Královec a Miroslav Liba v akci ve skupinách Evropské ligy

Evropské klubové soutěže otevírají v tomto týdnu brány základních skupin a na nich budou participovat, vedle třech našich ligových týmů, také čeští rozhodčí a observeři. 

Komise rozhodčích UEFA vybrala Pavla Královce a jeho tým pro řízení utkání Evropské ligy Rapid Wien vs. Arsenal a UEFA Observer Miroslav Liba bude ve stejné soutěži hodnotit rozhodčí utkání Celtic Glasgow vs. AC Milan.

Pavel Královec byl Komisí rozhodčích UEFA pověřen s asistenty Ivo Nádvorníkem, Tomášem Mokruschem a se čtvrtým rozhodčím Karlem Hrubešem řízením utkání ve skupině B na vídeňském Weststadionu mezi Rapid Wien a Arsenalem. Skupinu doplňují ještě týmy Molde z Norska a Dundalk z Irska. Výkony našich rozhodčích hodnotí UEFA Observer Volodymyr Petrov z Ukrajiny.

Miroslav Liba bude z pozice UEFA Observera sledovat a hodnotit výkon čtveřice slovinských rozhodčích v utkání FC Celtic – AC Milan. Hlavním rozhodčím je zkušený čtyřicetiletý Slovinec Matej Jug, který je na listině FIFA rozhodčích již od roku 2007.

Celtic sice dominuje domácí nejvyšší soutěži – vyhrál ji již jedenapadesátkrát, z toho v řadě v posledních devíti letech – ale na svoji slavnou historii spíše vzpomíná. V posledních třech utkáních navíc ani neskóroval.

Na utkání kvalifikace pro ženské EURO 2023 odletěly do Moskvy také naše rozhodčí. Komisí rozhodčích UEFA byla delegována k řízení pátečního utkání Rusko – Slovinsko Jana Adámková. Jako asistentky budou působit Gabriela Hanáková a Danijela Stojanovic ze Srbska, čtvrtou rozhodčí je Lucie Šulcová.

Utkání v kvalifikační skupině A nemá jasného favorita – skupině dominuje Holandsko s 21 body, Rusko je druhé se dvanácti body, ale jen o skóre před třetím Slovinskem.

Strategie FAČR 2020-2024 bannery