16. 4. 2019

Pavel Královec jako „čtyřka“ na LM v Barceloně

Ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti sobě v úterý večer na Camp Nou nastoupí dva giganti evropského fotbalu Barcelona vs. Manchester United. Jako čtvrtý rozhodčí byl Komisí UEFA na toto utkání delegován Pavel Královec.

Je to velká pocta pro našeho elitního rozhodčího Pavla Královce, který bude jako čtvrtý rozhodčí asistovat německým kolegům v důležitém odvetném utkání čtvrtfinále nejprestižnější evropské soutěže Ligy mistrů. Řízením utkání jako rozhodčí byl pověřen čtyřiačtyřicetiletý mnichovský rodák Felix Brych, který je na listině FIFA od roku 2007. Hodnotit výkony rozhodčích bude UEFA Observer Patrick Kelly z Irska.

V prvním zápase před týdnem v Anglii zvítězila Barcelona 1:0, což jí dává mírnou výhodu, ale fotbalisté z ostrovů určitě nejedou do Barcelony jen na výlet.

Oba trenéři jsou ve svých vyjádřeních před utkáním opatrní.

Zatímco trenér Barcelony Ernesto Valverde říká: „Jsme si vědomi, že nás čeká těžký zápas, chceme-li postoupit do semifinále. Nemáme strach a naší prioritou je skórovat, ne si myslet, že po prvním zápasu jsme ve výhodě“.

Jeho kolega v Manchesteru United Ole Gunnar Solskjær je optimistický: „V poločasu nyní prohráváme 0:1, ale vím, že můžeme vstřelit více gólů než oni. A je mi jedno, jestli se rozhodne v 93. minutě. Těším se na to, že budeme lepší, a půjdeme dál.

Vítězný tým v součtu obou zápasů postoupí do semifinále, kde narazí na lepšího z dvojice Liverpool/FC Porto. Ti hrají svůj čtvrtfinálový duel zítra v Portu a mírným favoritem je Liverpool, který dokázal doma vstřelit dvě branky a zvítězil 2:0.