28. 11. 2019

Pavel Královec s asistenty na Evropské lize v Malmö

Pavel Královec s jeho týmem dostali ve čtvrtek večer další příležitost na mezinárodní scéně. Komise rozhodčích UEFA je nominovala k řízení utkání Evropské ligy, druhé nejprestižnější soutěže starého kontinentu, mezi Malmö a Dynamem Kyjev.

Pavel Královec přivede ve čtvrtek večer fotbalisty na trávník arény New Malmö Stadium s asistenty Ivo Nádvorníkem a Tomášem Mokruschem a s podporou Miroslava Zelinky na pozici čtvrtého rozhodčího. Výkony našich rozhodčích bude sledovat a hodnotit UEFA Observer Neale Barry z Anglie.

Ve skupině B Evropské ligy stojí proti sobě dva týmy, kterým jde o hodně. Domácí, pokud prohrají, a v souběžně hraném utkání Kodaň zvítězí v Luganu s posledním týmem tabulky, ztratí šanci ještě v posledním hracím dni zabojovat o postup do jarní fáze soutěže.

Naopak Kyjev v případě vítězství získá jistotu, že si na jaře zahraje mezi nejlepšími dvaatřiceti týmy Evropské ligy. A to podruhé v řadě za sebou.

První zápas těchto soupeřů v září v Kyjevě skončil jednobrankovým vítězstvím ukrajinských fotbalistů. Skupinu vede FC Kodaň, která má šest bodů, stejně jako Dynamo a v těsném závěsu s pěti body je Malmö.