9. 5. 2019

Pavel Královec v semifinále EL Chelsea – Frankfurt jako čtvrtý rozhodčí

Odvetná utkání čekají dnes semifinalisty Evropské ligy na dvou stadionech starého kontinentu - v Londýně a ve Valencii. K utkání Chelsea vs. Frankfurt byl jako čtvrtý rozhodčí delegován Komisí rozhodčích UEFA Pavel Královec. 

Pavel Královec bude v utkání, hraném dnes od 21:00 hodin na Stamford Bridge, asistovat rumunským rozhodčím, v čele s Ovidiu Hateganem. Ten je na mezinárodní listině rozhodčích FIFA od r. 2008, řídil utkání například na EURO 2016 ve Francii nebo na letní olympiádě v Brazílii v témže roce. Nedávno se představil také v České republice v přátelském utkání s Brazílií.

První utkání skončilo nerozhodně 1:1, a tak šance na postup jsou stále vyrovnané. Přesto lehkým favoritem je v domácím utkání Chelsea, která neprohrála v posledních šestnácti zápasech v Evropské lize, navíc nepoznala hořkost porážky v posledních devíti domácích zápasech.

Postupující tým se ve finále soutěže 29. května střetně na Olympijském stadionu v Baku s lepším týmem ze souběžně hraného druhého semifinále Valencia – Arsenal. Je možné, že nás čeká „anglické“ finále, protože Arsenal v prvním utkání doma dokázal soupeře porazit 3:1.