21. 2. 2019

Pavel Královec zahajuje jaro na Villarrealu

Do španělského Villarrealu odcestovala česká rozhodcovská „jednička“ Pavel Královec se svými asistenty, aby zde ve čtvrtek večer řídili odvetné utkání Evropské ligy Villarreal vs. Sporting Lisabon o postup mezi nejlepších 16 klubů v této soutěži.

Před týdnem vyhrál Villarreal na půdě Sportingu 1:0 rychlým gólem Alfonso Pedrazy ve třetí minutě, na který domácí již do konce utkání nedokázali reagovat, když navíc hráli poslední čtvrthodinu v početním oslabení po vyloučení Marcose Acuñi po druhé žluté kartě. Výchozí pozice domácích zdá se být tedy velmi dobrá, což podporuje i fakt, že Villarreal v letošním ročníku Evropské ligy ještě neprohrál.

Pavel Královec bude utkání řídit utkání spolu s asistenty Ivo Nádvorníkem a Tomášem Mokruschem, čtvrtým rozhodčím je Jan Paták. Sestavu doplňují „brankoví“ rozhodčí Petr Ardeleanu s Karlem Hrubešem, neboť v Evropské lize zatím není, na rozdíl od Ligy mistrů, využíván videorozhodčí. Výkony naší šestice bude hodnotit člen Komise rozhodčích UEFA Kyros Vassaras z Řecka.

Již ve středu odpoledne bojovali mladíci Sigmy Olomouc ve vyřazovací fázi UEFA Youth League na Andrově stadionu proti Lyonu. Přestože nedali soupeři nic zadarmo, a zejména v posledních dvaceti minutách Lyonu zle zatápěli, nakonec podlehli 0:2.

I přesto je do šaten doprovázel potlesk více než 4000 příznivců, kteří si na stadion našli cestu. Utkání řídili albánští rozhodčí, v čele s Enea Jorgji, na pozici čtvrtého rozhodčího působil náš ligový rozhodčí Jan Machálek. Jako UEFA Observer byl k hodnocení výkonů rozhodčích nominován Miroslav Tulinger.