Před týdnem vyhrál Villarreal na půdě Sportingu 1:0 rychlým gólem Alfonso Pedrazy ve třetí minutě, na který domácí již do konce utkání nedokázali reagovat, když navíc hráli poslední čtvrthodinu v početním oslabení po vyloučení Marcose Acuñi po druhé žluté kartě. Výchozí pozice domácích zdá se být tedy velmi dobrá, což podporuje i fakt, že Villarreal v letošním ročníku Evropské ligy ještě neprohrál.

Pavel Královec bude utkání řídit utkání spolu s asistenty Ivo Nádvorníkem a Tomášem Mokruschem, čtvrtým rozhodčím je Jan Paták. Sestavu doplňují „brankoví“ rozhodčí Petr Ardeleanu s Karlem Hrubešem, neboť v Evropské lize zatím není, na rozdíl od Ligy mistrů, využíván videorozhodčí. Výkony naší šestice bude hodnotit člen Komise rozhodčích UEFA Kyros Vassaras z Řecka.

Již ve středu odpoledne bojovali mladíci Sigmy Olomouc ve vyřazovací fázi UEFA Youth League na Andrově stadionu proti Lyonu. Přestože nedali soupeři nic zadarmo, a zejména v posledních dvaceti minutách Lyonu zle zatápěli, nakonec podlehli 0:2.

I přesto je do šaten doprovázel potlesk více než 4000 příznivců, kteří si na stadion našli cestu. Utkání řídili albánští rozhodčí, v čele s Enea Jorgji, na pozici čtvrtého rozhodčího působil náš ligový rozhodčí Jan Machálek. Jako UEFA Observer byl k hodnocení výkonů rozhodčích nominován Miroslav Tulinger.