11. 9. 2018

Pavel Orel řídí kvalifikaci U-21 Černá Hora - Bulharsko

Do černohorského Niksice odletěli naši rozhodčí v čele s Pavlem Orlem, aby na Městském stadionu řídili kvalifikační utkání U-21 pro ME 2019 mezi Černou Horou a Bulharskem.

V kvalifikaci pro mistrovství Evropy týmů do jedenadvaceti let zbývá odehrát již jen poslední zápasy v tomto a ještě v říjnovém hracím termínu. Devátou skupinu vede Francie, která se již s přehledem na finálový turnaj kvalifikovala. Na druhém místě průběžné tabulky je zatím Slovinsko s 11 body, třetí je Kazachstán s 10 body a Bulharsko na čtvrtém místě má před dnešním duelem 8 bodů. Domácí Černá Hora je poslední, když zatím uhrála jen 4 body za remízu 1-1 v Kazachstánu a vítězství 3-1 v Lucembursku.

Pavel Orel bude dnešní utkání řídit spolu s kolegy Petrem Blažejem a Jiřím Křížem, jako čtvrtý rozhodčí byl nominován Zbyněk Proske. UEFA Observerem, který je bude hodnotit, je Ladislav Gádoši ze Slovenska.

Do Chorvatska odletěl Jiří Ulrich, který zde bude v okolí Záhřebu od 12. do 17. září participovat jako UEFA Observer při hodnocení rozhodčích na utkáních třetí skupiny Region´s Cupu. Soutěže, která svádí dohromady nejlepší amatérské výběry zemí starého kontinentu. Hrát mohou hráči nižších soutěží, kteří nemají profesionální smlouvu a jsou ve věku 19 až 40 let. Týmy jsou rozděleny do osmi skupin, jejichž vítězové postupují na finálový turnaj v červnu příštího roku. Do tohoto finále se již v červnu kvalifikoval výběr Královéhradeckého kraje. Region´s Cup je rovněž příležitostí pro mladé perspektivní rozhodčí z mezinárodní listiny FIFA předvést svoje umění v kvalitních soutěžních utkáních, navíc pod odborným dohledem zkušených observerů.

Ve třetí skupině, které se hraje v okolí Záhřebu, jsou zařazeny výběry z francouzské Normandie, Litvy, Lotyšska a ze Záhřebského regionu, přičemž chorvatský výběr obhajuje titul z posledního ročníku soutěže 2016/17.