24. 5. 2019

Pavel Rejžek rozhoduje finále Slovakia Cupu

Zatímco česká U18 má své poslední utkání již za sebou, našeho ligového rozhodčího Pavla Rejžka vrchol na turnaji teprve čeká. V pátek v podvečer přivede na stadionu v Žiaru nad Hronom k finálovému utkání týmy Anglie a Španělska.  

V právě končícím týdnu pořádal Slovenský futbalový zväz již 29. ročník tradičního turnaje pro osmnáctileté fotbalisty, jehož utkání se odehrála na šesti stadionech ve Středním a Západním Slovensku – v Žiaru nad Hronom, Zvolenu, Zlatých Moravcích, Žarnovici, Kremničce a Podbrezové. Na turnaji se vedle domácí reprezentace představili fotbalisté z Ruska, Anglie, Mexika, Chorvatska, Ukrajiny, Španělska a České republiky.

Slováci obhajovali prvenství z loňského ročníku, kdy ve finále porazili český tým 1:0. Letos se jim ale, stejně jako našim mladíkům nedařilo, a skončili na 5. místě poté, co zdolali opět náš tým na penalty 6:5, když v normálním hracím čase skončilo utkání nerozhodně 0:0.

Zatímco český tým svoji pouť turnajem už zakončil, Pavel Rejžek dostal šanci řídit závěrečný finálový duel Anglie - Španělsko. Pavel v dosavadním průběhu turnaje řídil dvě utkání - v prvním porazilo Slovensko Mexiko 2:1 a ve čtvrtečním duelu přehráli Rusové domácí tým těsně 3:2.