18. 11. 2019

Pechanec a Orel na miniturnajích v kategoriích U17 a U19

Listopadový reprezentační termín vyplňují nejen boje dospělých „áček“ o postup na EURO 2020, ale také kvalifikační turnaje v mládežnických kategoriích. Na miniturnaji pro kategorii U17 píská Ondřej Pechanec a pro kategorii U19 Pavel Orel.

Ondřej Pechanec s asistentem Radkem Kotíkem byli pozváni k řízení utkání deváté kvalifikační skupiny sedmnáctiletých fotbalistů, které aktuálně probíhají v Řecku. Skupině dominují Řecko a Německo, oba týmy mají po prvních dvou hracích dnech šest bodů a již jistý postup do „elitní“ fáze této soutěže v březnu příštího roku. Los, který jim určí soupeře, se koná 3. prosince.

V prvním hracím dni řídili naši rozhodčí, spolu s ukrajinskými kolegy, utkání Ázerbájdžán - Řecko. Fotbalisté z hostitelské země v něm lehce svého soupeře přestříleli a zvítězili výrazným rozdílem 6:1. Zítra je čeká vyvrcholení turnaje, když jsou delegováni na utkání Řecko - Německo, které se hraje v městečku Nafpaktos v západní části pevninské části Řecka.

Hodnotit je bude UEFA Observer Jan Wegereef z Holandska, mezinárodní FIFA rozhodčí v letech 1993-2007, účastník MS 2002 v Japonsku a Jižní Koreji. Kromě toho má za sebou také 20 utkání v Lize  mistrů.

Naši rozhodčí participovali na turnaji ještě jako asistent a čtvrtý rozhodčí na utkání Řecko - Kazachstán (5:1).

Již v pondělí čeká dvojici Pavla Orla s asistentem Petrem Blažejem poslední utkání na přípravném přátelském turnaji v kategorii U-19 v Severním Irsku mezi týmem hostitelské fotbalové asociace a Německa. V prvních dvou hracích dnech řídili společně s kolegy z Moldávie a z Turecka dvě utkání, a sice Severní Irsko - Norsko a Severní Irsko - Portugalsko.