15. 11. 2017

PÍSKEJ-MÁVEJ-ROZHODUJ: Třetí zastávka v Hradci Králové

Třetí a v letošním kalendářním roce také poslední zastávku před sebou má náborový projekt Fotbalové asociace České republiky pro nové rozhodčí PÍSKEJ-MÁVEJ-ROZHODUJ. Hradec Králové bude ve čtvrtek 16. listopadu (15:00) hostit zájemce o rozhodcovskou profesi a naváže na předchozí štace ve Slaném a Olomouci.

Modelový trénink pro rozhodčí v areálu Všesportovního stadionu na hřišti s umělým povrchem, setkání se třemi elitními domácími rozhodčími, hráči FC Hradec Králové či sportovním manažerem klubu Pavlem Krmašem – to je tradiční náplň náborové akce PÍSKEJ-MÁVEJ-ROZHODUJ. Ta od svého jarního startu přilákala do akce asi 230 nových rozhodčích.

Do Hradce Králové ve čtvrtek 16. 11. zamíří rozhodčí Karel Hrubeš s Ondřejem Ginzelem a v akci se představí také domácí Pavel Orel. Zmíněné trio má na svém kontě v nejvyšší soutěži bezmála 170 odřízených utkání.

Rozhodčí budou na Všesportovním stadionu k dispozici zájemcům, kteří přemýšlejí o budoucí kariéře s píšťalkou. Příchozí se navíc z úst těch nejpovolanějších dozví, co všechno obnáší profese rozhodčího a jak se k ní dostat.

 

Na náborovou akci tak je zván každý, koho zajímá práce rozhodčího. Ale také ten, kdo chce při tréninku vidět v akci domácí největší rozhodcovské osobnosti. Zájemci o účast na tréninkové jednotce na hrací ploše, nechť si s sebou na Všesportovní stadion vezmou pouze odpovídající sportovní výbavu.

Připraven bude základní kondiční trénink, nováčci si mohou vyzkoušet posuzování ofsajdových situací s následným bezprostředním vyhodnocením své úspěšnosti nebo následné „pískání“ modelového zápasu.

To vše za přímé účasti pozvaných hostů, kteří se po skončení tréninku na hřišti zúčastní přímo v útrobách stadionu také neformální diskuse.

Akce začíná v 15:00, předpokládaný konec je asi v 17:30.