18. 12. 2017

Pohár z Tachova odvezli sudí Karlovarského kraje

V tachovské sportovní hale se konal o víkendu v pořadí 17. ročník mezinárodního turnaje fotbalových rozhodčích O putovní pohár města. Jeho vítězem se nakonec stali po finálovém boji plném zvratů rozhodčí z Karlovarského kraje, když vyhráli nad rozhodčími reprezentujícími Řídící komisi v Čechách 5:4.

Punc mezinárodnosti dala turnaji účast výběru ligových rozhodčích Slovenské republiky. Ti, po loňské absenci přijeli tentokrát s evidentní snahou v turnaji obstát podstatně lépe, než v předcházejících ročnících. To se jim nakonec podařilo, i když po třech nerozhodných výsledcích ve skupině bojovali pouze o páté místo. To nakonec také obsadili. Favoritem turnaje byli od prvního vystoupení na palubovce tachovské haly rozhodčí reprezentující HET ligu.

Jenže po dvou jasných úvodních výhrách přišlo podcenění třetího soupeře a následně velká smůla v semifinálovém duelu, v němž podlehli družstvu Řídící komise v Čechách 2:3. Nezbylo tak, než bojovat o třetí příčku. Ve všech zápasech se hrálo skutečně naplno a pochopitelně nechyběly emoce oceněné žlutými i červenými kartami v rukou sudích. Ale i to k soupeření rozhodčích patří.

Tachovský turnaj, který je hraný pod patronací Okresního fotbalového svazu a jehož organizační duší je předseda okresní komise rozhodčích Aurel Ardeleanu, není jen o sportování. Má rovněž svou společenskou část, k níž tradičně patří bohatá tombola a závěrečné rautové posezení s vyhlášením výsledků. Nejlepším brankářem se stal Matěj Choreň, nejlepším hráčem Zdeněk Vaňkát a nejúspěšnějším střelcem Roman Špaček.

Mezi řadou hostů turnaje byli, mimo jiných, členka Komisí rozhodčích UEFA a FIFA Dagmar Damková, místopředseda FAČR Roman Berbr či člen Výkonného výboru FAČR Rostislav Votík.

Konečné pořadí družstev: 1. Karlovarský kraj, 2. Řídící komise v Čechách, 3. HET liga, 4. Plzeňský kraj, 5. Výběr Slovenska, 6. Střední Čechy, 7. Výběr Prahy, 8. Moravskoslezský kraj.       

Pohár z Tachova odvezli sudí Karlovarského kraje