8. 1. 2019

Pohár z Tachova putuje na Slovensko

Už po osmnácté se sjeli o víkendu do Tachova fotbaloví rozhodčí ze všech koutů České republiky, aby se zúčastnili tradičního halového turnaje O putovní pohár města. Stejně jako v předcházejících letech, také tentokrát měl turnaj mezinárodní punc zásluhou účasti výběru slovenských mezinárodních a ligových rozhodčích. A byli to právě oni, kteří si z Tachova odvážejí putovní pohár.

V turnaji bojovalo osm družstev nejdříve ve dvou skupinách po čtyřech celcích. První dvě družstva z každé skupiny se utkala v semifinálových duelech o účast ve finále a ostatní kolektivy si to rozdaly v zápasech o umístění.

Největším překvapením letošního 18. ročníku byl bezesporu výběr Slovenska vedený bývalým mezinárodním rozhodčím Romanem Slyškem. Zatímco v předcházejících ročnících se slovenští sudí nikdy neumístili ani mezi třemi nejlepšími a většinou končili v poli poražených, o víkendu nenašli přemožitele. Ve finálovém utkání vyhráli nad vítězem loňského ročníku – výběrem rozhodčích Karlovarského kraje.

Turnaj má tradičně i společenskou část, jejíž součástí je samozřejmě účast a zdravice předních představitelů města v čele se starostou Ladislavem Macákem, bohatá tombola a závěrečný raut.

Konečné výsledky: 1. Výběr Slovenska, 2. Karlovarský kraj, 3. Výběr Fortuna:liga, 4. Družstvo Řídící komise v Čechách, 5. Výběr Prahy, 6. Střední Čechy, 7. Plzeňský kraj, 8. Výběr Moravskoslezský kraj.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Roman Špaček s 9 brankami (Karlovarský kraj), nejlepším hráčem byl vyhlášen Milan Matějček (Výběr Fortuna:liga) a cenu pro nejlepšího brankáře převzal Matěj Koreň (Výběr Slovenska).

Pohár z Tachova putuje na Slovensko