PROČ být rozhodčím?

Stát se rozhodčím je unikátní způsob, jak se účastnit fotbalu a přitom jej plnohodnotně prožívat.

Rozhodčí je v samém centru dění a vidí hru z jiné a exkluzivní perspektivy, která je tak jiná než při pohledu z tribuny nebo na televizní obrazovku.

Pojď s námi každý týden zažívat obrovské emoce - pozitivní i negativní, které fotbal neustále přináší!

Pojď s námi každý týden zažívat obrovské emoce, pozitivní i negativní, které fotbal přináší, jako:

- štěstí z vítězství ...
- smutek z prohry …
- štěstí z každé podařené akce, z vydařeného kopu, z dosaženého gólu ….
- respekt k umění soupeře …
- respekt k rozhodnutí rozhodčího, ať je jakékoliv … 
-  podpora a nadšení diváků ze svého týmu …

Máte rádi fotbal? Jste dobře fyzicky připraveni a psychicky odolní? Dokážete se samostatně rozhodovat a jít s kůží na trh? Právě vás hledáme! Staňte se fotbalovým rozhodčím a buďte součástí velké hry! Hledáme muže i ženy, jedinou podmínkou je dovršení 15. narozenin.

Kdo se chce dostat jako rozhodčí na vrchol v profesionálním fotbale, nebo dokonce na mezinárodní úrovni, měl by začít kariéru rozhodčího v mladém věku (okolo 20 let). Cesta na vrchol je dlouhá, a je třeba počítat s přípravou v délce minimálně 8 až 10 let, ve kterých rozhodčí prochází jednotlivými úrovněmi řízení fotbalu v ČR (okresní, krajské, národní, profesionální soutěže). Tato postupná cesta ale přináší rozhodčím jednu zcela nedocenitelnou esenci pro jeho kvalitní výkony - zkušenost z odřízení mnoha těžkých utkání.

Fotbalová asociace ČR však potřebuje kvalitní rozhodčí nejen pro profesionální scénu, ale i pro nižší soutěže. Jako rozhodčí je proto možné začít v podstatě v každém věku, záleží jen na tom, jak kdo má nastaveny ambice a priority.