11. 5. 2018

Proske a Šulcová na ME U17 znovu v akci

V dalším hracím dnu na finálových turnajích U-17 chlapců i dívek, které se hrají v Anglii a v Litvě, dostali další šanci čeští rozhodčí Zbyněk Proske i Lucie Šulcová.

Na ME U-17 v Anglii bude rozhodčí Zbyněk Proske řídit třetí utkání, tentokrát ve skupině C mezi Belgií a Dánskem. Zatím co pro Dánsko dvě prohry v předchozích zápasech znamenají stopku a s turnajem po tomto utkání loučí, Belgie se šesti body je již jistým vítězem skupiny C a postupuje tak mezi osm nejlepších celků turnaje. Narazí zde na úspěšnější tým z dvojice Německo a Španělsko, kteří spolu svedou přímý souboj o druhé postupové místo ze skupiny D. Před dnešním večerním utkáním mají oba týmy shodně po třech bodech - a „vítěz bere všechno“.

Utkání Belgie - Dánsko se může zdát pro rozhodčího jakoby bez potřebného náboje, ale pro Zbyňka Proskeho je důležité tím, že práci jeho týmu bude hodnotit Marc Batta, bývalý vynikající francouzský rozhodčí, účastník EURO 1996 a MS 1998. V současnosti je členem Komise rozhodčích UEFA, takže jeho hodnocení má určitě svou váhu. I proto bude Zbyněk chtít určitě podat co nejlepší výkon. 

Utkání začíná ve 14:00 hodin na stadionu v Chesterfieldu a Proskemu budou na čarách asistovat Douglas Potter ze Skotska a Vladislav Lifciu z Moldavska, čtvrtým rozhodčím je Tim Marshall ze Severního Irska. 

Na finálovém turnaji dívek WU-17, které nyní probíhá v Litvě, byla k dalšímu utkání mezi domácí Litvou a Finskem nominována Lucie Šulcová. Oba týmy měly ve středu ve svých utkání premiéru na finálovém turnaji v této věkové kategorii - probojovaly se na něj úplně poprvé v historii. Bohužel ve skupině A se jim žádné šance na úspěch nedávaly, další dva týmy Holandsko i Německo jsou zatím nad jejich síly.

Utkání Litva – Finsko se hraje zítra od 16:00 hodin v městečku Šiauliai a Lucii Šulcové budou pomáhat asistentky Maja Petrović z Chorvatska, Elodia Coppola z Francie, a jako čtvrtá rozhodčí Frida Nielsen z Dánska.