27. 8. 2020

Rozhodčí a observeři v zápasech Ligy mistrů a v Evropské lize

Po Evropě v tomto týdnu rozletěli naši rozhodčí a observeři, aby z pověření Komise rozhodčích UEFA participovali na utkáních předkola Ligy mistrů a Evropské ligy. Ondřej Pechanec s kolegy řídí ve čtvrtek večer utkání UEL mezi Lechem Poznaň a lotyšským klubem FC Valmiera.

Ondřej Pechanec s asistenty Jiřím Moláčkem a Jakubem Hrabovským vyrazili do polské Poznaně k utkání KKS Lech Poznaň vs. FC Valmiera. Jako čtvrtý rozhodčí jim bude pomáhat Ondřej Berka. Jejich výkony na Městském stadionu bude hodnotit UEFA Observer Martin Hanson ze Švédska.

Ve stejném čase bude Miroslav Liba jako UEFA Observer sledovat na Stadionu Zimbru v moldavském Kišiněvě počínání složeného týmu arbitrů v utkání Evropské ligy mezi domácím FC Petrocub-Hincesti se srbským týmem FK TSC Bačka Topola. Rozhodčí Barbeno Luca s jedním asistentem jsou ze San Marina a doplňují je druhý asistent a čtvrtý rozhodčí z Rumunska.

Třetím zástupcem v Evropské lize je UEFA Observer Karel Vidlák, který byl pověřen hodnocením srbských rozhodčích v čele s Lazarem Lukićem v utkání mezi Dinamem Minsk a polským Piastem. Česká strana má na tomto utkání ještě dalšího zástupce v osobě UEFA Delegáta, kterým je Patrik Filípek.

Již ve středu se podíleli na utkáních druhého předkola Ligy mistrů UEFA Observeři Miroslav Tulinger v bulharském Razgradu, který hodnotil ukrajinské rozhodčí vedené Denysem Shurmanem v utkání Ludogorets - Midtjylland z Dánska (0:1) a do nejvzdálenější destinace – do azerbajdžánského hlavního města Baku cestoval Michal Beneš.

Ve středu hraném utkání Qarabağ – Sheriff Tiraspol, které řídili ukrajinští rozhodčí v čele s Mykolou Balakinem, zvítězili domácí poměrem 2:1 a postoupili tak do třetího předkola, jehož los se uskuteční 31. srpna v Nyonu.