9. 8. 2018

Rozhodčí a observeři ve třetím kole EL a Adámková na MS U-20

V dalším kole Evropské ligy jsou znovu v akci rozhodčí Ardeleanu s kolegy v Irsku, observeři Bohuněk v Lotyšsku a Tulinger ve Španělsku. Seznam rozhodčích doplňuje ještě Jana Adámková, která dostala další utkání na MS U-20 ve Francii.

Petra Ardeleanu vyslala Komise rozhodčích UEFA do Irska, aby v tradiční sestavě s asistenty Tomášem Mokruschem, Jakubem Hrabovským a se čtvrtým rozhodčím Karlem Hrubešem, řídili utkání Cork City s norským Rosenborgem Trondheim. Ten v minulém kole vypadl z 2. kvalifikačního kola Ligy mistrů a bude se pokoušet o úspěch v Evropské lize. 

Jana Adámková dostala na MS dvacetiletých fotbalistek ve francouzské Bretani druhou šanci – bude řídit v Saint-Malo utkání dvou týmů z rozdílných kontinentů ve skupině D Haiti - Nigérie. Ani jeden z týmů nebyl ve svých prvních zápasech na turnaji úspěšný, pokusí se tedy o první body. Jana Adámková bude mít k ruce stejný tým jako v první utkání, tedy asistentky Sanju Rodak z Chorvatska, Petrutu Iugulescu z Rumunska a jako čtvrtá rozhodčí bude v tomto utkání působit Alves Batista z Brazílie.  

V prvních utkáních třetího kola Evropské ligy se zapojí dnes také dva naši observeři. Karel Bohuněk bude hodnotit islandské rozhodčí v čele s Thorvaldurem Árnasonem v utkání Spartaks Jūrmala – Sūduva. Domácí vyřadili v minulém kole tým La Fiorita ze San Marina. Hosté byli vyřazeni z kvalifikace pro Ligu mistrů ve druhém kole srbskou Crvenou Zvezdou Bělehrad.

Do v dnešních dnech velmi horkého Španělska odcestoval ještě Miroslav Tulinger, aby v utkání FC Sevilla – Žalgiris Vilnius hodnotil švédské rozhodčí, v čele s Bojanem Pandžićem.