30. 10. 2018

Rozhodčí Královec s Orlem míří do Číny na závěr ligy

Rozhodčí Pavel Královec s Pavlem Orlem míří do Číny a budou v akci v závěrečných zápasech tamní nejvyšší soutěže. Nasazení obou arbitrů je dalším vyústěním spolupráce mezi českou a čínskou fotbalovou asociací.

V případě Královce půjde o druhou přímou zkušenost s čínskou Superligou, přesně před rokem zde i s kolegy – asistenty Martinem Wilczekem a Ivem Nádvorníkem absolvovali duel Šanghaj SIPG - Guangzhou R&F.

Na rozhodčího z Domažlic nyní čeká výzva v podobě dvou utkání v úplném finiši čínské nejvyšší soutěže v termínech 7. a 11. listopadu.

Královcův mladší kolega Orel zamíří na dálný východ poprvé v kariéře a čeká jej výzva v podobě tří utkání – 3., 7. a 11. listopadu. „Moc se těším, považuju delegaci na čínskou Superligu za dosavadní vrchol mé kariéry. Půjde o velkou zkušenost ve všech směrech,“ řekl Orel.

V Číně se už v letošní sezoně objevil další český arbitr Radek Příhoda, který v březnu a srpnu odřídil celkem šest utkání. Dvakrát byl delegován také na exponované šanghajské derby mezi týmy SIPG a Šen-chua.