27. 5. 2021

Rozhodčí Královec ukončil bohatou kariéru

Rozhodčí Pavel Královec v příští sezoně již nezasáhne do domácích profesionálních soutěží, dnes oznámil svůj záměr ve 43 letech ukončit svoji bohatou kariéru.

V ní se zapsal do historie jako arbitr, který v tuzemské nejvyšší soutěži odřídil od roku 2003 celkem 267 utkání. Nikdo další se ve FORTUNA:LIGA na takovou metu nedostal.

Královec se výrazně prosadil také v zahraničí, postupně se vypracoval až do nejvyšší kategorie UEFA ELITE. Zúčastnil se mistrovství světa U17 v roce 2011 a v tom samém také poprvé naskočil do kolotoče Ligy mistrů, v níž se pohyboval až do letošní sezony. V roce 2012 byl delegován na OH v Londýně a o čtyři roky později také na mistrovství Evropy ve Francii. Takový je mimořádný výčet úspěchů domažlického rozhodčího na mezinárodní scéně.

„Nastal ten správný čas, abych ukončil moji aktivní karieru jako rozhodčí. Věřte mi, že nelituji ani jednoho dne za celých 20 let v profesionálních soutěží, kde jsem mohl s Vámi sdílet společné zápasy a chvíle, které nás společně spojovaly. Vážil jsem si toho a i nadále si vážit budu,“ uvedl mj. Královec ve svém dopise, kterým se rozloučil také se svými kolegy.

Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky děkuje Pavlu Královcovi za jeho odvedenou práci a přeje mnoho zdraví, spokojenosti a dalších úspěchů v osobním životě.