27. 11. 2018

Rozhodčí Petr Vysloužil obdržel plaketu za mimořádný čin

Na začátku listopadu se stal hrdinou, když zachránil život na fotbalovém trávníku. Pár týdnů poté obdržel plaketu za mimořádný čin. Rozhodčí Petr Vysloužil, jenž v minulosti působil také na listině rozhodčích pro nejvyšší českou fotbalovou soutěž, převzal plaketu v pátek 23. listopadu, kdy mu ji předali zástupci klubu i hráč, jemuž zachránil život.

Tehdy se jednalo o běžný zápas olomouckého okresního přeboru mezi Červenkou a Horkou nad Moravou. Jenže po srážce domácího hráče Jakube Procházky a hostujícího brankáře Davida Čaneckého, zůstal domácí hráč ležet na trávníku se zapadlým jazykem.

Včasná reakce rozhodčího Petra Vysloužila zachránila Jakubovi Procházkovi život.

„Hned po střetu jsem přerušil hru a na místo se začali sbíhat ostatní hráči. Rychle ale bylo vidět, že to není úplně běžná situace, protože někteří začali zvláštně couvat. Brankář měl tržnou ránu na hlavě, což vypadalo ošklivě, a myslel jsem si, že to bude to horší. Pak jsem ale uviděl toho druhého, který zůstal v bezvědomí s očima v sloup a z nosu i pusy mu tekla krev,“ vyprávěl před pár týdny po utkání Petr Vysloužil.

Oba hráči byli následně převezeni do nemocnice k vyšetření, oba byli brzy v pořádku a již opět hrají fotbal.

A bývalý asistent v nejvyšší české fotbalové soutěži se dočkal ocenění, jak bylo slíbeno předsedou krajského fotbalového svazu Stanislavem Kalábem.

V pátek 23. listopadu mu ji předali sami zástupci klubu a Jakub Procházka.