5. 6. 2019

Rozhodčí Pospíšil se po 19 letech loučí s elitní scénou

Rozhodčí Dušan Pospíšil po právě skončených sezonách v profesionálních soutěžích uzavírá také svoji dlouhou kariéru, během níž za 19 sezon jako asistent nasbíral 272 zápasů v nejvyšší a 229 zápasů ve druhé nejvyšší soutěži. Sedmačtyřicetiletý rozhodčí z Českého Brodu svůj konec mezi domácí elitou zdůvodnil především věkovými důvody.

 „O svém konci jsem uvažoval delší dobu a myslím, že teď nastal ten pravý čas. Chtěl bych uvolnit své místo mladším kolegům, aby mohli zažít pěkné věci, jako se poštěstilo mně,“ uvedl Pospíšil pro www.fotbal.cz.

Pospíšil během kariéry byl delegován na čtyři utkání finále domácí pohárové soutěže, v letech 2007 a 2008 figuroval také na mezinárodní listině FIFA.

„Rád bych touto cestou upřímně poděkoval všem kolegům, které jsem potkával na hřišti či společných seminářích. Stejně jako všem komisím, delegátům, funkcionářům i hráčům, s nimiž jsem se za kariéru rozhodčího setkával. Jedna krásná fotbalová etapa mého života končí a věřím, že nová přichází,“ dodal Pospíšil.