3. 2. 2017

Rozhodčí v Portugalsku: Neoblíbené čtyřstovky a přednáška o videorozhodčím

S blížícím se koncem přípravného kempu elitních českých rozhodčích se zvyšují i podstupované tréninkové dávky. Dnes ve Faru zažili další z pomyslných vrcholů soustředění: rozděleni na dvě skupiny znovu vyrazili na atletický ovál, kde vstřebávali jeden z nejvíce očekávaných drilů kondičního trenéra Jana Hanzla.

Čtyřsetmetrový úsek v předem stanoveném časovém limitu, přechod přes úhlopříčku hřiště na navazující dvoustovku a krátký odpočinek. To celkem ve čtyřech opakovaných sériích. „Když jedeme na trénink, v autobuse se většinou moc nemluví, tenhle trénink docela bolí. Ale když to je za námi, vyplaví se endorfiny a hned se rozjíždí zábava. Všechny kluky a Lucku Ratajovou oceňuju za to, jak dnešní přípravu zvládli. Takový trénink není jednoduchý,“ pověděl Hanzl.

Odpolední program znovu vyplnila teorie: tentokrát přednáška výkonného ředitele Ligové fotbalové asociace (LFA) Tomáše Bárty a člena komise rozhodčích Romana Hrubeše na téma "Zavedení zkušebního projektu videorozhodčího ve fotbale". O vstup do projektu v minulosti společně projevily zájem FAČR i LFA.