26. 9. 2018

Seminář komise rozhodčích pro média

Zástupci nejvýznamnějších domácích médií dnes v sídle FAČR absolvovali seminář, který se v posledních letech už stal zaběhlou tradicí. Jeho program byl opět hodně bohatý.

Nejprve seznámení se s pravidlovými novinkami pod dohledem Jiřího Kureše, následná debata na téma videorozhodčích s Romanem Hrubešem, který v KR má danou problematiku v gesci, a pak také videotest s vyhodnocením konkrétních herních situací s komentářem expertů Miroslava Liby a Miroslava Tulingera.

To vše svými postřehy doplnili také rozhodčí profesionálních soutěží Karel Hrubeš a Petr Ardeleanu a dlouholetý asistent Martin Wilczek, od léta již člen KR FAČR.

 

Předseda komise Jozef Chovanec byl rád, že mohl novináře na Strahově přivítat. „Jsem za takové setkání rád. Plánovali jsme to dlouho dopředu a přítomnost médií je důkazem, že chceme jít dál společnou cestou a řešit věci spojené s fotbalem,“ uvedl Chovanec, který českým rozhodčím šéfuje od letošního léta.

„Stále se tak trochu rozkoukávám, ale cítím se v nové roli lépe a lépe. Je to jiná práce, než kterou jsem ve fotbale léta dělal, ale důležité je, že mě to s novými kolegy baví a naplňuje,“ dodal Chovanec.