17. 6. 2019

Seminář rozhodčích a delegátů: představení nováčků + pravidlové změny

Rozhodčí a delegáti z profesionálních soutěžích za sebou mají tradiční předsezónní seminář. Během něj se o uplynulém víkendu v Praze představili i nováčci na listinách hlavních rozhodčích, asistentů a delegátů.

Mezi 28 hlavními rozhodčími pro top soutěže je šest nových tváří (Jan Cihlář, Alex Denev, Petr Dorušák, Karel Hanousek, Petr Hocek a Jiří Musil) a pět nováčků se dostalo mezi 42 asistentů (Jakub Bureš, Jan Hurych, Petr Klupák, Lukáš Matoušek, Karel Mikeska). 

Čtyři pak figurují na nominační listině delegátů (Jiří Kabyl, Luděk Lhoták, Martin Schröter a Martin Wilczek).

Rozlučku si na semináři naopak užil dlouholetý asistent Dušan Pospíšil, který po 19 sezonách a 501 zápasech v obou nejvyšších soutěžích ukončil svoji kariéru,

Hlavní náplň právě skončeného semináře? „Podstatnou část našeho programu zabralo představení nových pravidel, které začínají platit právě od sezony 2019/2020 – v gesci našeho experta Jiřího Kureše.

Seminář jsme využili také na doškolování videorozhodčích, kteří se v jeho rámci objevili také při mládežnickém turnaji All Stars Cup v Praze. Během zápasů jsme je mohli vyzkoušet v režimech online i offline,“ uvedl předseda Komise rozhodčích FAČR Jozef Chovanec.

Rozhodčí a asistenty z profesionálních soutěží čeká 10. července těsně před startem soutěží ještě jeden seminář.

Složka dokumentů:

Nominační listiny rozhodčích, asistentů a delegátů, sezóna 2019/20, podzim 2019