27. 5. 2021

Seminář VAR na Strahově

Komise rozhodčích FAČR ve čtvrtek zorganizovala seminář pro rozhodčí a asistenty, kteří mohou být v budoucnu zapojeni do projektu videorozhodčího (VAR). Původně se měl uskutečnit již v říjnu loňského roku, vzhledem k pandemii koronaviru se však mohlo uskutečnit až nyní.

„Jsme velmi rádi, že jsme školení a doškolení nyní uskutečnili, byť s velkým odstupem vzhledem k původnímu plánu. Nebylo však jiné cesty, bylo nutné respektovat stanovená epidemiologická opatření. Nyní jsme jej zorganizovali v prvním možném termínu, který se nabízel,“ uvedl Michal Beneš, garant projektu VAR v rámci Komise rozhodčích (KR) FAČR.

Čtvrteční seminář k projektu VAR hostil stadion Evžena Rošického na pražském Strahově, zapojilo se do něj 17 hlavních rozhodčích a asistentů. Jako modelový zápas posloužil duel dorosteneckých týmů AC Sparta Praha U16 a U17 za samozřejmé asistence veškeré techniky pro potřeby VAR.

„Seminář sloužil ke dvěma účelům: část rozhodčích a asistentů absolvovala vůbec první krok k tomu, aby v budoucnu mohli fungovat v rámci projektu VAR. Další skupina již podstoupila závěrečný díl školení a od nové sezony domácích profesionálních soutěží budou delegováni jako videorozhodčí či asistenti videorozhodčího,“ dodal Beneš.

Seminář VAR na Strahově (27. 5. 2021)