21. 7. 2021

Setkání Komise rozhodčích FAČR a médií

Komise rozhodčích FAČR absolvovala tradiční tiskovou konferenci před startem domácích profesionálních soutěží. FORTUNA:LIGA a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA začínají o nadcházejícím víkendu.

A nový předseda komise Radek Příhoda společně se svými kolegy seznámil zástupce médií se svými vizemi a především také s úpravami pravidel, které vstoupily v platnost v července právě před blížící se sezonou.

Komise v té souvislosti představila také manuál pro posuzování herních situací ve čtyřech zásadních oblastech: hry rukou, intervence VAR, posuzování ofsajdových situací v režimu VAR a surové hry. V manuálu je obsažena zmíněná problematika s šoty a vysvětlením, jak by měli rozhodčí podobné situace řešit.

„Jde o důležité oblasti hry a snažíme se tímto na jasných a jednoduchých příkladech vysvětlit, jak by měli rozhodčí v konkrétní situaci na hřišti postupovat. Chceme tyto příklady ukázat také široké veřejnosti, aby bylo zřejmé, jakým směrem se chceme v souvislosti s posuzováním těchto situacích postupovat i v našich soutěžích," uvedl Radek Příhoda.


Stejně tak vše budeme směrovat i směrem ke klubům, aby také měly veškeré dostupné informace. Pokud jde o kluby, chceme je všechny v dohledné době navštívit a komunikovat s nimi tak, aby klíčové informace a věci, o kterých se ohledně pravidel diskutuje, obdržely přímo od členů komise rozhodčích,“ řekl Příhoda.

Rozhodčí z domácích profesionálních soutěží materiál v obsáhlejší podobě analyzovali již v minulém týdnu při vlastním předsezonním semináři

„Rozhodčí těch klipů samozřejmě obdrželi ještě více, o všem jsme hodně hovořili. Naším záměrem bylo, aby všem bylo jasné, jakým směrem chceme společně jít. Během sezony se s nimi samozřejmě budeme potkávat pravidelně každý měsíc a vše si budeme na dalších příkladech znovu oživovat a analyzovat,“ dodal Příhoda.

MANUÁL PRO POSUZOVÁNÍ HERNÍCH SITUACÍ

Setkání Komise rozhodčích FAČR s novináři