8. 11. 2017

Sudí Jana Adámková rozhoduje v Itálii

Fotbalová Liga mistryň bude dnes rozehrána úvodními šesti osmifinálovými zápasy. Český fotbal reprezentuje čtveřice našich rozhodčích v čele s Janou Adámkovou. Delegát Václav Krondl bude hodnotit práci rozhodčích na U21 ve Francii. A Ondřej Ginzel řídí utkání Polsko – Portugalsko v Elite league U20.

Ve fotbalové Lize mistryň hraje dnes pražská Sparta od 18 hodin v Generali Aréně se švédským Linköpingem. Vedle tohoto utkání se hraje ještě v dalších šesti městech, a naši rozhodčí budou u toho.

Komise rozhodčích UEFA pověřila vedením zápasu italských reprezentantek ACS Brescia Femminile s fotbalistkami francouzského družstva Montpellier Hérault Sport Club naše rozhodčí v čele s Janou Adámkovou. Mírnými favoritkami jsou domácí fotbalistky, které se v roce 2015 probojovaly dokonce do čtvrtfinále nejvyšší evropské soutěže. Zápas však slibuje zajímavou podívanou, protože také Francouzky touží po přijatelném výsledku, který by jim dával za týden v odvetě naději na postup. Utkání se hraje na stadionu v italském Lumezzane od 15 hodin. Janě Adámkové budou asistovat na pomezí Jana Zaplatilová s Gabrielou Hanákovou, čtvrtou rozhodčí je Lucie Šulcová. Výkon české čtveřice bude hodnotit delegátka Ausra Kanceová z Litvy.

Delegát Václav Krondl odletěl dnes do francouzského Le Mans, kde bude zítra hodnotit výkony rozhodčích v utkání deváté kvalifikační skupiny „21“ mezi domácí Francií a Bulharskem. Francouzi mají skupinu dobře rozehranou, po třech zápasech jsou na prvním místě s plným bodovým ziskem. To hosté jsou na tom nesrovnatelně hůře, neboť po překvapivé porážce doma od Lucemburska a dvou remízách s Kazachstánem jsou až předposlední s pouhými dvěmi body. Dá se tedy očekávat, že budou chtít konečně bodovat, třebaže na půdě lídra skupiny to nebudou mít jednoduché. Utkání řídí čtveřice islandských rozhodčích s hlavním Thorvaldurem Árnasonem.

Posledním z českých zástupců, kteří jsou v tomto týdnu zapojeni do dění na mezinárodní scéně, je liberecký Ondřej Ginzel, který řídí v polském Klucborku utkání Polsko – Portugalsko v elitní evropské soutěži dvacetiletých fotbalistů U-20. Jde o přátelská utkání předních evropských týmů v této věkové kategorii, které mají možnost řídit perspektivní rozhodčí z národních asociací, kteří nejsou na aktuálním seznamu FIFA rozhodčích. V předchozích utkáních se již představili Jan Machálek (Polsko – Švýcarsko) a Jiří Houdek (Německo – Švýcarsko). 

Na snímku zleva: Jana Zaplatilová, Lucie Šulcová, Jana Adámková a Gabriela Hanáková před odletem do Itálie.