10. 8. 2019

Šulcová se Šafránkovou na kvalifikaci ženské LM v Holandsku

Rekordní počet 62 týmů z 50 evropských zemí se letos zapojí do ženské Ligy mistrů. Od středy čtyřicet z nich bojuje v deseti kvalifikačních skupinách. K řízení utkání v deváté skupině v holandském Enschede byla Komisí rozhodčích UEFA nominována Lucie Šulcová s asistentkou Nikolou Šafránkovou.

Na deseti místech po celé Evropě se rozeběhly kvalifikační turnaje nového ročníku ženské Ligy mistrů. Z každé skupiny postupuje pouze vítěz, který doplní 22 nasazených týmů v další fázi soutěže pro nejlepších 32 týmů Evropy.

V 9. skupině k sobě los svedl FC Twente (Holandsko), Górnik Łęczna (Polsko), Beşiktaş (Turecko) a Alashkert (Arménie). Pro oba posledně jmenované týmy je to velká událost, v soutěži letos debutují.

Naše rozhodčí Lucie Šulcová s asistentkou Nikolou Šafránkovou mají za sebou ve středu své první utkání. Turecký Besiktas se v něm rozešel smírně s Górnikem Leczna po remíze 1:1, když oba góly padly v rozmezí dvou minut v 75. a v 77. minutě.

Dnes je čeká druhý zápas, mezi Górnikem Leczna a arménským Alaskertem.

Vedle našich rozhodčích se na řízení utkání ve skupině podílejí ještě kolegyně z Norska a Rumunska, které tradičně doplňují asistentka a čtvrtá rozhodčí z hostitelské země, tj. z Holandska.