6. 10. 2017

Také závěr kvalifikace MS s našimi rozhodčími

Kvalifikace pro MS v Rusku v příštím roce se mílovými kroky blíží do finiše. Vedle účasti našeho „A“ družstva budou v závěru působit také dva naši rozhodčí se svými kolegy, a to Pavel Královec a Miroslav Zelinka.  

Šampionát zná už deset účastníků. Vedle Německa, Anglie a Ruska, které finálový turnaj hostí, si účast na MS již zajistily také Belgie, Brazílie, Mexiko, Japonsko, Jižní Korea, Írán a Saúdská Arábie.

V závěrečných bojích v evropských kvalifikačních skupinách budou působit také naši rozhodčí.

Již dnes řídí Pavel Královec utkání skupiny D mezi Rakouskem a Srbskem. Srbsko skupině vévodí s 18 body, druhý je Wales se 14 a třetí Irsko se 13 body. Rakousko je až čtvrté pouze s 9 body, bez šance na postup. Přesto může být utkání zajímavé, protože o postup usilují ještě všechny celky na prvních třech místech. Královec se svým týmem - asistenty Slyškem a Nádvorníkem a se čtvrtým rozhodčím Příhodou – přivedou oba týmy na stadion Ernsta Happela ve Vídni ve 20:45 hodin. Výkon naší čtveřice bude hodnotit španělský delegát Manuel Lopez Fernandez.

V sobotu bude řídit Miroslav Zelinka utkání skupiny B mezi Andorrou a Portugalskem. O vítězství hostů asi nikdo nepochybuje, vždyť Portugalci ztratili zatím body jen venku se Švýcarskem po prohře 0-2, a dotírají na něj z druhého místa, přičemž před posledními dvěma zápasy je dělí pouhé tři body. S největší pravděpodobností se tak o vítězi skupiny rozhodne až 10. října, kdy oba soupeři hrají spolu v Portugalsku. Miroslavu Zelinkovi budou pomáhat asistenti Ondřej Pelikán s Janem Patákem, jako čtvrtý rozhodčí je doplňuje Zbyněk Proske. Hodnocením jejich výkonů byl pověřen delegát John Ward z Irska.

Aby byl výčet účasti našich zástupců v kvalifikačních utkání o tomto prodlouženém víkendu úplný, je třeba zmínit také delegáta Karla Bohuňka, který bude hodnotit výkon čtveřice islandských rozhodčích v čele s Vilhjamurem Thorarissonem v utkání páté skupiny U-21 mezi Německem a Ázerbájdžánem. Domácí jsou v průběžné tabulce zatím třetí se 3 body za jedno vítězství, Ázerbájdžán odehrál dvě utkání a je poslední bez bodového zisku. Skupinu vede Irsko. Výkop je dnes od 19:00 hodin.