17. 5. 2018

Tréninková jednotka rozhodčích ŘKČ v Praze

Včera a dnes se sjeli do Prahy rozhodčí v kompetenci Komise rozhodčích Řídící komise pro Čechy, aby absolvovali tréninkovou jednotku se zaměřením na nácvik činností rozhodčího a asistenta v různých simulovaných herních situacích a na fyzickou kondici.

Každý den se účastní tréninku přibližně šedesát arbitrů, kteří pod vedením školených instruktorů a fitness instruktora absolvují časově stejně dlouhé bloky - jeden je zaměřen na způsob fyzické přípravy a na zlepšení kondice, ve druhém nacvičují rozhodčí a asistenti v rámci simulovaných situací spolupráci při řešení přestupků uvnitř a okolo pokutového území, a ve třetím řeší asistenti ofsajdové situace s využitím okamžité zpětné vazby prostřednictvím videozáznamu přímo na hrací ploše.

Uspořádání tréninkové jednotky iniciovala, v rámci plánovaných činností, komise rozhodčích, vědoma si skutečnosti, že v samotných utkáních není na žádný „trénink“ čas ani prostor. Pokud rozhodčí absolvují podobné jednotky opakovaně, má to bezesporu pozitivní vliv na jejich výkonnost a rozhodování v obtížných situacích při utkáních, kdy se navíc nezřídka musí vyrovnávat s tlakem okolí.

 

Tréninková jednotka rozhodčích ŘKČ v Praze