22. 7. 2017

Třetí delegace Jany Adámkové

Potřetí se dnes představí česká mezinárodní rozhodčí Jana Adámková na mistrovství Evropy žen, které se koná v těchto dnech v Nizozemsku. Dnes od 20:45 hodin bude rozhodovat utkání skupiny C mezi Francií a Rakouskem.

Premiérou české rozhodčí na evropském šampionátu byl duel Itálie s Ruskem, které po dramatickém průběhu skončilo překvapivou výhrou Rusek 2:1. Jana Adámkové odřídila zápas s přehledem a bez sebemenšího problému. V roli čtvrté rozhodčí pak pomáhala při měření sil Anglie se Skotskem, které skončilo jasnou výhrou Angličanek 6:0.

Dnes večer přivede na stadion Galgenwaard v nizozemském Utrechtu celky, které ve svých prvních utkáních ve skupině vyhrály. Francie porazila Island 1:0 a stejným poměrem zvítězily Rakušanky nad Švýcarskem. Přesto role favoritek patří jednoznačně Francouzkám. Se svými dnešními soupeřkami se utkaly dvakrát a pokaždé vyhrály 3:1. Janě Adámkové budou asistovat na pomezí Češka Lucie Ratajová se Slovenkou Márií Súkeníkovou. Čtvrtou rozhodčí je Bibiana Steinhausová z Německa. Utkání vysílá TV Eurosport.