12. 10. 2018

Turnaj U-19 pískají Orel s Blažejem a na U-17 hodnotí rozhodčí Bohuněk

Na různých místech po Evropě probíhají v těchto dnech kvalifikační turnaje mladých fotbalistů do devatenácti a do sedmnácti let. Na U-19 v Estonsku participuje rozhodčí Orel s asistentem Blažejem, a na miniturnaji U-17 v Bosně a Hercegovině hodnotí rozhodčí UEFA Observer Karel Bohuněk.

První hrací den a včerejší utkání Itálie – Estonsko mají za sebou dva naši rozhodcovští zástupci Pavel Orel s asistentem Petrem Blažejem. Utkání pro ně nebylo složité a skončilo jasným vítězstvím favorita 3:0.

Miniturnaj pro skupinu 2 kategorie U-19 se odehrává v Tallinnu, hlavním městě Estonské republiky, ležícím na severním pobřeží Baltského moře. Dalšími rozhodčími, kteří se na turnaji podílejí, jsou ještě  kolegové z Bulharska a z Lucemburska, které doplňují asistent rozhodčího a čtvrtý rozhodčí z hostitelské země.

Kvalifikační miniturnaje základních skupin pro kategorii U-19, hrané nyní, jsou prvním postupovým krokem na cestě na finálový turnaj v Arménii v červenci příštího roku.

Rovněž první hrací den mají za sebou reprezentační týmy fotbalistů do sedmnácti let z Islandu, Ukrajiny, Gibraltaru a domácí Bosny a Hercegoviny na kvalifikačním miniturnaji pro skupinu 2, který hostí Bosna a Hercegovina. Tam také odletěl náš UEFA Observer Karel Bohuněk. Hodnotí výkony rozhodčích, které na turnaj nominovala Komise rozhodčích UEFA – z Irska, Lotyšska, Portugalska, Andorry a samozřejmě je doplňují kolegové z hostitelské země.

Nejlepší týmy, které projdou kvalifikacemi v základních skupinách, hraných na podzim, a v „elite“ skupinách, které budou následovat na jaře, postoupí na finálový turnaj U-17 v květnu 2019 v Irsku.