4. 9. 2020

U-21: Pavel Orel řídí kvalifikaci na Islandu

K zápasu první kvalifikační skupiny pro mistrovství Evropy jedenadvacetiletých fotbalistů svede dnes večer los týmy Islandu a Švédska. Utkání bylo svěřeno českým rozhodčím v čele s Pavlem Orlem.

I přes poměrně tvrdá opatření jednotlivých evropských států i UEFA kvůli pandemii COVID-19 jsou v těchto dnech v běhu další zápasy nejen „A“ týmů, ale také v kategorii U-21. V Reykjavíku na stadionu Víkingsvöllur sehrají své utkání domácí Islanďané se Švédskem. Řízením utkání byla pověřena čtveřice našich rozhodčích – hlavním je Pavel Orel, asistenty Petr Blažej s Kamilem Hájkem, a čtvrtým rozhodčím Karel Hrubeš. Jejich výkony bude hodnotit UEFA Observer Leslie Irvine ze Severního Irska.

K utkání stejné soutěže Norsko – Gibraltar v sedmé kvalifikační skupině, hraném v městečku Drammen, byl delegován jako UEFA Observer Michal Beneš, hodnotit bude finské rozhodčí v čele s Kaarlo Oskari Hämäläinenem. Norové si potíže nepřipouští a jejich optimismus podporuje i vysoce pasivní skóre hostů 0:23, které nasbírali v odehraných pěti zápasech.