8. 10. 2019

UEFA Observer Karel Bohuněk na ženské kvalifikaci Estonsko - Kosovo

Kvalifikace pro ženské EURO, které v roce 2021 hostí Anglie, pokračuje dalším hracím termínem. UEFA Observer Karel Bohuněk odletěl na sever Evropy, aby hodnotil rozhodčí v utkání Estonsko vs. Kosovo.

Karel Bohuněk bude hodnotit práci čtveřice rumunských rozhodčích, hlavní je Iuliana Elena Demetrescu. Utkání se hraje v Tartu, druhém největším městě Estonska, ležícím cca 180 kilometrů jižně od hlavního města Tallinu. Tamme  Staadion je součástí zdejšího městského sportovního komplexu, má kapacitu 1600 diváků a fotbalistkám poskytuje pro kvalifikační utkání potřebné zázemí.

Šestičlennou kvalifikační skupinu A zatím vede Holandsko před Ruskem. Estonsko je společně s Tureckem na posledních dvou místech s jedním bodem za remízu 0:0 v jejich vzájemném duelu minulý týden v Turecku. Kosovo, které se kvalifikace pro EURO účastní poprvé, získalo své první tři body za domácí vítězství rovněž v duelu s Tureckem, a je zatím na čtvrtém místě. Favoritem skupiny je samozřejmě Holandsko, které obhajuje titul z posledního EURO, a navíc na letošním MS ve Francii podlehlo až ve finále USA.

Dnešní přátelské utkání Polsko - Brazílie řídí naše rozhodčí Olga Zadinová s asistentkami Nikolou Šafránkovou a Gabrielou Hanákovou. Polsko, hrající stejnou skupinu D jako česká reprezentace, zasáhne poprvé do bojů o postup na EURO až v listopadovém hracím dni. Proto si ve volném termínu pozvalo brazilský výběr.

Na pořádně dalekou, více než pět tisíc kilometrů dlouhou cestu do kazašského Šymkentu, vyrazil už v neděli Patrik Filípek, který byl nominován jako UEFA Delegát pro dnešní utkání kvalifikační skupiny G mezi Kazachstánem a Francií. Město a cestování do této vzdálené destinace u hranic s Uzbekistánem poznala letos v létě i Mladá Boleslav, která zde hrála ve druhém kvalifikačním kole pro Evropskou ligu s místním týmem Ordabasy. Utkání řídí švédská čtveřice rozhodčích, hlavní je Laura Rapp.