24. 10. 2019

UEL: Pavel Orel rozhoduje v Moskvě duel CSKA – Ferencváros

Čtvrteční zápasy v Evropské lize uzavřou třetí hrací den evropských pohárových soutěží. K řízení duelu CSKA Moskva vs. Ferencváros delegovala Komise rozhodčích UEFA českou čtveřici arbitrů pod vedením Pavla Orla. 

Pavel Orel s asistenty Petrem Blažejem, Jiřím Křížem a se čtvrtým rozhodčím Ondřejem Pechancem odcestovali do Moskvy. Komise rozhodčích UEFA je pověřila řízením utkání Evropské ligy ve skupině H mezi CSKA Moskva a Ferencvárosem.

Oba týmy se na mezinárodní scéně střetly naposledy v sezóně 1994/95 v prvním kole tehdejšího Poháru UEFA, ale od té doby uteklo mnoho vody.

Start do letošního ročníku Evropské ligy se ani jednomu z soupeřů moc nepodařil - v základní skupině jsou na posledních dvou místech se ziskem pouhého bodu (Ferencváros), nebo úplně bez bodu (CSKA), a tak večer nutně oba potřebují vyhrát. To je výchozí pozice před utkáním, což samo o sobě slibuje zajímavou podívanou.

Výkony našich rozhodčích hodnotí jako UEFA Observer Gevorg Hovhannisyan z Arménie.

K jinému atraktivnímu duelu vyslala UEFA jako delegáta Patrika Filípka – bude dohlížet na organizaci a bezpečnostní záležitosti utkání Evropské ligy ve skupině C mezi Getafe CF a FC Basel 1983, prvních dvou týmů v průběžné tabulce skupiny. Stadion Saint Jakob-Park v Basileji zažije horký večer. Utkání řídí francouzští rozhodčí, jako hlavní byl nominován Jérôme Brisard.